Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
153 komente
» Viktori, Malėsi e Madhe Tuz
E premtė, 29 shkurt 2008 - 10:09 
Rastėsisht ju gjeta, dhe pome pelqeni se paskit mjaft gjera interesante per te lexuar. Qenkeni te mrrekullueshem dhe do te ju lexoj sa here qe te kam mundesi.

Kam edhe nje urim.
Gezuar Pavarsine e Kosoves!
Qofte e mbare dhe me faqe te bardhe!
 
» ida
E hėnė, 25 shkurt 2008 - 10:28 
tung ju pershendes nga norway ju uroj pavarsine ishalla na sjell te mira tung 
» Zijadin Shurdhani,Zvicėr
E premtė, 22 shkurt 2008 - 09:17 
Stafit tė Dervinės dhe gjithė lexusve tė saj Gėzuar pamvarėsija e Kosovės.Puna dhe kontributi i Devinės pėr ēėshtjen e Kosovės ka qenė jashtėzakonisht i madh ku lexusit informoheshin gjithnjė,sakėsisht dhe shumė shpejtė me info mė tė reja.Pėr gjithė faqen jamė i bindur se secili ka mundur ta gjejė vetėn me ndonjė interesė tė veqantė politik a shkencor.Mendoj se Dervina me plotė kuptimin e fjalė meriton pėrkrahje nė ēdo aspekt sepse kėte edhe e meriton me gjithė temat e publikuar tė ēdo lloji,qofshin ato politike a shkencore.Besoj se Dervina do tė vazhdoj akoma tė ngrisė zėrin edhe pėr pjesėt shqiptare qė mbetėn (pėr fat tė keq)Medvegja,Bujanovci e Presheva me shpresėn se edhe pėr ta do tė vijnė ditėt e mira se koha po punon pėr ne shqiptarėt dhe se ernat e nxehta demokratike po fryjnė edhe atje. 
» Natyra
E merkurė, 20 shkurt 2008 - 09:25 
Urime shqiptar Pavaresia. ndonese nuk eshte ajo Pavaresi qe do ta deshironin Adem Jashari dhe te deshmoret e kombit, por megjithate eshte nje hap me shume drejt asaj Pavaresie.
Gezuar me deshiren qe ajo Pavaresia e vertete te na vije sa me shpejt.  
» Presheva
E hėnė, 18 shkurt 2008 - 04:19 
Dervine e nderuar, nuk po muj te qendroj duar kryq kur ne webin tuaj po shoh gjithshka; te mira te kqija, te embla e te idhta. E keqja me e madhe per mua eshte se pse artikullshkruesit gjithmone akuzojne armiqte e jashtem kan gishte ne ket apo at pune. Vllezer te nderuar nisuni gjithmone prej vetes se ndryshe nuk na ban puna. Nese ne shtepine time ka fukaralluk, fajtore jam un se kur zgjohem ne mengjes dikush vjen dhe me thirre per te punuar e un i them jo valla se kam me shku te dajte, por dajt Ore shok nuk te japin pare, por puna e jote te jep pare. Me ket dua te them se gjith shka qe ndodhe ne mesin tone jemi pergjegjes vet e kurr jo te tjeret.  
» neili
E dielė, 17 shkurt 2008 - 06:25 
PREJ NJE NENE JEMI
E bukura Kosove
Tani me lirine
Me nuk je gjitone
Sepse ke shtepine
Shume se c`vojte
Por te erdhi dita
Zgjedhen Ti e hoqe
U shpall Republika
Me gjakun qe derdhe
Bere histori
Prane na kishe neve
Me afer tani
Prej nje Nene jemi
Quhet SHQIPERI
Me krenari e themi
S`na ndan kush tani
Eshte e drejta Jone
Qe na kishin marre
Me fjala gjitone
Jo per SHQIPETARE... 
» Florim Qollaku
E enjtė, 14 shkurt 2008 - 05:24 
Pavarsin se shpejti do ta shpallim por ky eshte minimumi per popullin shqiptar Shqiperia Etnike eshte e vetmja zgjidhe.Ju pershendes dhe ju a uroj te gjith popullit Shqiptar Pamvarasin e Kosoves. 
» Presheva
E shtunė, 09 shkurt 2008 - 01:31 
17 shkurti po ofrohet dhe po behet diēka! Disa po paralajmrojne se do te behet dasem e madhe, disa po thone se do te festojme, e disa .......
1912_ta ishte vit i pavarsise se Shqiperise, por jo ashtu si duhet dhe si i takon drejtesise, sepse mbi 60% e poullit dhe e trojeve shqiptare mbeten nen okupimin e kolonizatorve Grek, Maqedon, Serb e Malazez. Un gjithnji mendoja se fajin per keto pa drejtesi e kan pasur fuqite e mdha botrore, por ne kete moment kure Kosova e mbetur po e fiton ket far pavarsie si po i thone, un mendimin tim tash e kam ndrruar se fajin per mos bashkim gjith kombetare e paskan pasur shqipfolsat te vetequajtur udheheqes te popullit. pse??????
Tash jam i bindur se edhe gjat vitit 1912 paska pasur Riza Halima e Nagip Arifa e Menduh Thaēa, ashtu siē pat edhe gjat mbarimit te luftes se dyte botrore Fadil Hoxha, Sinan Hasana ne Kosove e ne Kosoven Lindore Abdulla Krashnica, Selim Selima. Vllezer te dashur ky lloj eshte ata qe vlerat e popullit tone i shiten per nga nji rroge te veten apo per nga nje lavire shkine qe ia kishin dhuruar shkijet nga Beogradi.
Shqiperia e mbetur shpalli pavarsine me 1912, 96 vite me vone Kosova dhashte Zoti po e fiton pavarsine. per mua edhe pse un me ket pjese te popullit dhe territorit tim prap po mbesim edhe jasht Shqiperise edhe jasht Kosoves, prap shpresa ime eshte edhe ma e madhe se nje dite frik do te vije dhe do te plotesohet amaneti i gjith atyre qe dhan gjithēka per bashkim gjithkombetare.
Un do t`i beja selam qeverise se re te Kosoves qe kurren e kurres mos t`iapranojne urimet qe do te ia dergoje Riza Halimi me rastin e pavaresise sepse ai me dy kembet e veta eshte duke shkelur neper gjakun e deshmorve, ky njeri eshte ai i cili gjithmone nga Serbia kerkon qe te dmokratizohet, por kurr nuk e pranon te verteten se shqiptaret e ketushem nuk jan te interesuar per demokratizimin e Serbise por ata kerkojne ēkolonizim prej saje dhe bashkangjitje me trungun e vet. Ket e kemi deshmuar gjat gjith historise, por edhe koheve te fundit si me referendumin e vitit 1992,poashtu edhe me luften e fundit te uēpmb_se. 
» MalĆ«sori
E merkurė, 06 shkurt 2008 - 17:35 
Redaksi e nderuar jeni ne nivel te larte profesional

vetem vazhdoni dhe perkrahni idet e mira e te shendosha .
Jame nga Malƫsia e Bujanocit jetojm ne Gjilan i pershendes gjithe Shqipataret anekende botes .
Nese dikush nga mergata e jone deshiron te na shkruaj lidhur me jeten dikur atje ne Malƫsi pa hezitim te na shkruan ne keto e-majla , apo mbarevajtjen , organizimin dhe daten per Takimet Tradicionale te Vendlindjes nƫ Zarbicƫ .
zarbica_takimet_v@hotmail.com; malsia_ebujanocit@yahoo.com
Shume flm paraprakisht per bashkepunim te gjithve . 
» peja
E merkurė, 06 shkurt 2008 - 08:54 
prsh shum.ishalla PAVARSIJA si vjet.tung.shqiptar 
Faqja e 5 prej 16 faqeve gjithsej
Fotolajm
Gjergj Kastrioti - SKENDERBEU
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 Prishtinė
19°C 
Lagështia: 86% 
Erërat: 7km/h

 Tiranė
10°C 
Lagështia: 87% 
Erërat: 0km/h

 Shkup
18°C 
Lagështia: 94% 
Erërat: 0km/h
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi