Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
153 komente
» Refik ( Azem ) HASANI , prej Zarbice Bujanoc
E dielė, 03 shkurt 2008 - 17:28 
Ju pershendesim ne menyren me vllazerore qe jeni duke dhene kontribute te madhe ne afrimin e ideve, mendimeve, inciativave per Bashkimin tone Kombetare . . .
Permes shkrimeve te plasuara ne gazeten tuja e tone elektronike . . .
Edhe ne qe jemi nga fshati Zarbicė e Malėsi qė ėshtė mbi qytetin e Vranjės jemi te shperngulur , zhvendosur dhe te dėbuar nga atje dhe sot jemi gjithandej botes e gjejme veten tek ju . . .
Do te ishte mire te parashikoni edhe ndonje rubrike p.sh ,, Te njohim trojet tona dhe te kete shkrime dhe foto nga gjitha anete "
Jeni te mrekullueshem me shume respekt per ju redaksi e nderuar e Drevines
Stafit shendet dhe sukese te reja nga Refik Hasani prej Zarbicė Legjendare ku dėshmori i kombit Sylė Zarbica u bė kurrban i SHQIPĖRISĖ ETNIKE KU SIVJET KA PERVJETORIN E TIJE TE LINDJES 15.05.2008 i mbush 110 vjet te lindjes .  
» Neili
E dielė, 03 shkurt 2008 - 01:49 
Jam nga Gjirokastra me banim ne Tirane.Ju pershendes nga zemra per punen e mire qe keni bere.Per kenaqesine e perbashket mund te na vizitoni ne:www.polifonialabe.com 
» Presheva
E enjtė, 31 janar 2008 - 15:18 
Sė pari pėshėndetje pėr stafin e dervina.com-it. Vetem permes kesaj faqe si duket shqiptaret po munden te informohen ma mire dhe ma drejt. Ju lumte.
Mjere ne populli shqiptare i Kosoves Lindore me kta udheheqsa politik. Sidomos politika e Riza Halimit, Skender Destanit. Nagip Arifit dhe Junuz Musliut qe me budallalleqet e veta dhe per interesat e veta personale po dojne qe me ēdo kusht popullin me e integruar ne te ahtequajturen Serbi demokratike. Mendimi im eshte se keta rrogaxhi urgjentisht duhet te sanksionohen nga te gjitha subjektet politike e qeveritare shqiptare kudo nga jan e jo te thirren dhe te dekorohen, siē ndodhi ne Kosove kur perfaqsuesi i Begradit ne parlamentin e sebise per shqiptaret e Presheves ,,Gospodin Riza Halimi`` qe u dekorua vitin e kaluar nga qeveria e Kosoves. Ky zotri po thuajse ne ēdo vend i mohon vlerat e luftes se lavdishme te ish uēpmb-se. Ky burravec gjithnji po e detiron qe nje dite te dale dikush nga ish ushtaret e uēpmb-se per para dhe t`i thot se ti me nuk ke te drejt te frimoshe ne ket jete. Si duket edhe ish Ushtaret tane jan duke e pritur nje moment me te volitshem per ket gjest te domosdoshem. 
» Kerēova
E dielė, 27 janar 2008 - 16:50 
Per Redaksin ju lus qe te ini me te shkathte ne demaskimin e politikes aktuale servile e pseudo politikajve te ashtequajterve Shqiptear qe tentojne ne menyr me te turpshme te bindin popullin Shqiptar te pranojne edhe nje her ndarjen dhe coptimin edhe ashtu te coptuar te gjysmes se ATHEUT TONE.E NDERUARA REDAKSI LUFTOJENI HAPTAS KETE FENOMEN SA SESHTE VONE DHE THUANI POPULLIT SHQIPTAR SE ALTERNATIVA E VETME DHE E DREJTE ESHTE QLIRIMI DHE RIBASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE TE MBETURA NE OKUPIMIN E SLLAVO GREKVE DHE HAPTAS FTONI POPULLIN SHQIPTAR PER TU PREGADITUR PER LUFTE QE JANE DUKE NA E IMPONUAR POLITIKANET TONE TE KOHES ESE SOTIT QE NGJAJNE TAMAM SI ESAT PASHE -TOPTANI RROFTE POPULLI SHQIPTAR  
» Alushi - Kosovė
E shtunė, 19 janar 2008 - 07:38 
Puna e administratorėve tė ueb-faqes www.dervina.com ėshtė mė shumė se njė punė e rendomtė, unė Ju pėrgėzoj dhe ju uroj suksese.
Po ashtu edhe pėrdoruesit dhe opinionet e tyre janė tė njė niveli informacion dhėnės...
Me respekt, Alushi 
» fatlumja
E merkurė, 09 janar 2008 - 14:07 
Thote nje fjale e urte "mos pyet se c"do te beje atdheu per ty,pyet me gezim c"mund te besh ti per atdheun!ju me kete web side keni kontribuar dhe po kontriboni mjaft per atdheun tuaj!Pershendetje nga Fatlume Kelmendi dhe nga Lulja e Dukagjinit-Peja
 
» islami nga geneva zvicer
E enjtė, 27 dhjetor 2007 - 20:45 
ju lumte dervina .com jeni me te fortit  
» Perparimi nga Gjakova-Prishtina
E dielė, 23 dhjetor 2007 - 11:36 
S kam koment jeni te hatashem 
» hajra
E shtunė, 15 dhjetor 2007 - 03:40 
urime pėr punen qė po bėni...JU lumt ! 
» viki nga suedia
E dielė, 09 dhjetor 2007 - 13:13 
Njeru jeton dhe nga jeta deshiron mi mbet diqka kujtim, kujtim per ditet e renda te pleqnis, edhe faqja dervina esht nje kujtim qe njeriun e freskon kur kalon kenga me e dashur e jetes kenga e rinis. Ju lumt veq me kohen. 
Faqja e 6 prej 16 faqeve gjithsej
Fotolajm
Gjergj Kastrioti - SKENDERBEU
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 Prishtinė
19°C 
Lagështia: 86% 
Erërat: 7km/h

 Tiranė
10°C 
Lagështia: 87% 
Erërat: 0km/h

 Shkup
18°C 
Lagështia: 94% 
Erërat: 0km/h
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi