AlbaniaPress.com / ShqiperiaPress.com :: Sport http://www.albaniapress.com/kategoria/13/Sport/ Lajmet nga kategoria "Sport" Tue, 12 Dec 2017 07:24:27 -0600 sq-al Të krenohemi me lojtarët shqiptar http://www.albaniapress.com/lajme/20140/Te-krenohemi-me-lojtaret-shqiptar.html http://www.albaniapress.com/lajme/20140/Te-krenohemi-me-lojtaret-shqiptar.html Sun, 29 Jun 2014 00:21:21 -0500 Unë kam lindur afër atij vendi, ndjej një lidhje me të, ndaj dhe dua të punoj aty ku mund të lë gjurmët e mia, do të deklaronte para disa vitesh trajneri legjendar i kombëtares zvicerane Ottmar Hitzfeld. Kjo shprehje në momentet nëpër të cilat po kalojmë ne si komb, kam frikë se edhe për shumë kohë, nuk do të mbetet moto, vetëm ... Sevdail Sherifi drejt titujve dhe fitoreve të mëdha http://www.albaniapress.com/lajme/19082/Sevdail-Sherifi-drejt-titujve-dhe-fitoreve-te-medha.html http://www.albaniapress.com/lajme/19082/Sevdail-Sherifi-drejt-titujve-dhe-fitoreve-te-medha.html Thu, 21 Nov 2013 01:45:32 -0600 Menjëherë, me tu kthyer nga SHBA, e konkretisht nga New Yorku, për në Zvicër, boksieri nga Presheva, Sevdail Sherifi, falënderon organizatorët e meçit të 16 nëntorit dhe gjithë ata, që e përkrahën dhe, që po e përkrahin në vazhdimësi. Mbrëmja e madhe e së shtunës së 16 nëntorit, në një arenë të madhe të sportit të boksit në New ... Dy binjakët Ajeti kontratë profesionale me KF të Bazelit http://www.albaniapress.com/lajme/18235/Dy-binjaket-Ajeti-kontrate-profesionale-me-KF-te-Bazelit.html http://www.albaniapress.com/lajme/18235/Dy-binjaket-Ajeti-kontrate-profesionale-me-KF-te-Bazelit.html Sat, 04 May 2013 13:51:04 -0500 Pas gati një viti konsulte, vëllzërit Ajeti(16)nënshkruan për Bazelin dhe jo për Barcelonën. Po mbushën gati një vit që dy futbollistët binjakë Albian dhe Adonis Ajeti kur shkuan në test te KF Barcelona, e cila kërkoi që këta futbollist t’i afronte menjëherë në radhët e veta, ku ju plotësoj të gjitha kushtet,përfshirë edhe kë... Sevdail Sherifi me nokaut e fitoi meçin kundër hungarezit Tamas Bajzath http://www.albaniapress.com/lajme/16974/Sevdail-Sherifi-me-nokaut-e-fitoi-mecin-kunder-hungarezit-Tamas-Bajzath.html http://www.albaniapress.com/lajme/16974/Sevdail-Sherifi-me-nokaut-e-fitoi-mecin-kunder-hungarezit-Tamas-Bajzath.html Sun, 30 Sep 2012 15:28:24 -0500 Para pak çastesh, përfundoi një dramë e madhe e boksit në Villars Sur Glane Fribourg të Zvicrës, ku bashkëkombasi ynë Sevdail Sherifi, me plot meritë e rrëzoi për tre herë me radhë kundërshtarin e tij, duke ja bërë me dije, se do ta ketë të vështirë kësaj here për të qëndruar deri në raundin e gjashtë. Një ditë eksituese për sportdashësit e Kosovës http://www.albaniapress.com/lajme/16423/Nje-dite-eksituese-per-sportdashesit-e-Kosoves.html http://www.albaniapress.com/lajme/16423/Nje-dite-eksituese-per-sportdashesit-e-Kosoves.html Wed, 23 May 2012 22:52:50 -0500 U aprovua nga FIFA kërkesa e FFK-së për ndeshje miqësore në nivel të përafqësueseve shtetërore Lajmi i shumëpritur për aprovimin e kërkesës së FFK-së për të zhvilluar lojë miqësore ndërkombëtare të reprezentacionit të Kosovës me reprezentacionet tjera, është përafërsisht i një rëndësie të veçantë, sikurese ai që pat korrur di... "Shkëlqimi i Federatës së Futbollit të Kosovës http://www.albaniapress.com/lajme/15560/-Shkelqimi-i-Federates-se-Futbollit-te-Kosoves.html http://www.albaniapress.com/lajme/15560/-Shkelqimi-i-Federates-se-Futbollit-te-Kosoves.html Mon, 09 Jan 2012 20:10:20 -0600 Një dekadë e më tepër pas clirimit të Kosovës qytetarët e Kosovës kanë pritur ndryshime kolosale në të gjitha fushat. U pa më vonë se improvizimet institucionale kanë qenë të gabuara, sidomos në fazën e zhvillimeve të reja në sportin e Kosovës. Në të vërtetë me kalimin e kohës nuk ndryshojë gjë, përkundrazi shumëcka lidhej me të... Aspektet psikologjike të lojesë së basketbollit http://www.albaniapress.com/lajme/15328/Aspektet-psikologjike-te-lojese-se-basketbollit-.html http://www.albaniapress.com/lajme/15328/Aspektet-psikologjike-te-lojese-se-basketbollit-.html Fri, 02 Dec 2011 19:01:05 -0600 Aspektet psikologjike janë procese kyçe për përformancën e basketbollistëve si dhe rreth menaxhimit të lojës së basketbollit, si të atyre profesionist ashtu edhe amator. Basketbollistët profesionist përveç aftësive motorike që kanë, ata vazhdimisht tregojnë nivel të lartë të funksionimit stabil edhe në aspektin psikologjik. Në s... Sevdail Sherifi me nokaut e fitoi meçin http://www.albaniapress.com/lajme/15086/Sevdail-Sherifi-me-nokaut-e-fitoi-mecin.html http://www.albaniapress.com/lajme/15086/Sevdail-Sherifi-me-nokaut-e-fitoi-mecin.html Mon, 10 Oct 2011 11:56:22 -0500 Edhe një fitore e madhe, edhe një gëzim i madh i bashkëkombasit tonë Sevdail Sherifi, i cili gëzoi me mijëra bashkatdhetarë që jetojnë dhe veprojnë në Zvicër dhe padyshim, do ti gëzojë të gjithë ata që do ta marrin këtë lajm, por ata që patën mundësi të jenë aty brenda në sallë, ku u zhvillua meçi, nuk do ta harrojnë këtë fitore... MUHAMET RAMA SHPALLET KAMPION I EVROPËS NË ITALI http://www.albaniapress.com/lajme/15010/MUHAMET-RAMA-SHPALLET-KAMPION-I-EVROPES-NE-ITALI-.html http://www.albaniapress.com/lajme/15010/MUHAMET-RAMA-SHPALLET-KAMPION-I-EVROPES-NE-ITALI-.html Sun, 25 Sep 2011 19:50:29 -0500 Në atletikë, Muhamet Rama më i miri në Evropë. Driton Haliti i treti në dhjetëgarësh. Në saje të tij Kosovës i ngrihet nami sportiv. Viti 2011 për Dubovasin Muhamet Rama(atlet), është viti më i suksesshëm në karrierën sportive të tij. Fitues i medaljes së artë në 21 km, respektivisht në gjysmë maratonë. Për nëntë vitet e fundit ... E meritojmë pranimin apo! http://www.albaniapress.com/lajme/14438/E-meritojme-pranimin-apo.html http://www.albaniapress.com/lajme/14438/E-meritojme-pranimin-apo.html Sat, 11 Jun 2011 00:42:13 -0500 Çelësi kryesor i masivizimit, zhvillimit dhe i përparimit të basketbollit është pranimi në asoacionet e ndryshme ndërkombëtare. Shrojetë pyetja për pranimin e basketbollit tonë në FIBA a e meritojmë apo jo.