Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 63 rezultate nga autori "Sami Islami"
DRENICA HEROIKE NUK E KA PASUR KURRĖ ZAKON TĖ SHAJĖ, PĖRJASHTIM BĖN VETĖM TAFIL DURAKU!
E merkurė, 24 qershor 2015 - 20:23
(Pėrkitazi me “reagimin e T. Durakut “PRAPĖ PO I BJEN VESHIT TĖ VET, SAMI ISLAMI I INTERNETIT!”) Drenica e shumė patriotėve, tė njerėzve tė fjalės tė nderit e tė penės nuk do ta ndijė veten mirė, kur tė marrė vesh se nė gjirin e saj, sot jeton “krijon” dhe shan njė “poet” me emrin Tafil D...
albaniapress.com/lajme/21341/DRENICA-HEROIKE-NUK-E-KA-PASUR-KURRE-ZAKON-TE-SHAJE-PERJASHTIM-BEN-VETEM-TAFIL--DURAKU.html
KUR NĖ FUNKSION TĖ “ARGUMENTEVE” PĖRDOREN SHPIFJET DHE SHARJET?
E martė, 16 qershor 2015 - 14:44
REAGIM Pėrkitazi me reagimin e Tafil Durakut “Tellalli shqiptaro- titist tė internetit Sami Islami”! Ėshtė e natyrshme, kudo, nė veprimtaritė shoqėrore, si nė art, shkencė etj., tė ketė njėfarė rivaliteti nė mes njerėzve, nė mes krijuesve… Kjo nė njėfarė mėnyre e nxitė krijimtarinė nė...
albaniapress.com/lajme/21308/KUR-NE-FUNKSION-TE---ARGUMENTEVE-PERDOREN-SHPIFJET-DHE-SHARJET.html
PĖRKITAZI ME POEZINĖ “KALORĖSIT E SHPĖRBLIMEVE” TĖ AUTORIT TAFIL DURAKU
E merkurė, 10 qershor 2015 - 18:24
REAGIM Nuk ėshtė hera e parė qė autorė tė ndryshėm tė publikimeve ose “krijimeve” artistike si z. Duraku tė dalin me “krijime poetike” tendencioze e denigruese ndaj njė aktiviteti kulturor, siē qe ai i konkursit poetik, mbajtur nė Kėlcyrė tė Pėrmetit me 25 maj 2015. Ishte kjo njė ngj...
albaniapress.com/lajme/21290/PERKITAZI-ME--POEZINE-KALORESIT-E-SHPERBLIMEVE-TE-AUTORIT--TAFIL-DURAKU.html
PATLIXHANAT (Tregim)
E merkurė, 28 maj 2014 - 02:37
Ishte ditė pranvere. Mala ishte zgjuar heret si zakonisht, po sot, pėr ndryshim nga ditėt e tjera, qė shkonte nė ara, ai ia kishte mėsyer qytetit. Ai shkonte atje pothuaj ēdo ditė tregu, sepse, hlbete, do tė punonte, e ndoshta do tė fitonte diēka. Atė ditė fitoi pak tė holla, veē sa pėr mos me u kt...
albaniapress.com/lajme/20018/PATLIXHANAT---Tregim.html
Sami Islami: Poezi pėr fėmijė
E enjtė, 20 mars 2014 - 20:10
.
albaniapress.com/lajme/19728/Sami-Islami--Poezi-per-femije.html
VOTIMI I MĖRGATĖS PĖR PARLAMENTIN E MAQEDONISĖ
E enjtė, 20 mars 2014 - 19:53
Me 18 mars tė vitit 2014, nė Golders Green tė Londrės Verore qėndroi Ministri pėr Ekonomi i Qeverisė sė Maqedonisė, Valon Saraqini. Kjo vizitė e shkurtėr e ministrit Saraqini qe e njė rėndėsie tė vaēantė. Themi kėshtu sepse pėr herė tė parė, qėkur emigracioni shqiptar nga Maqedonia nė Mbretė...
albaniapress.com/lajme/19726/VOTIMI-I-MERGATES-PER-PARLAMENTIN-E-MAQEDONISE.html
DE RADA -FIGURĖ E MADHE LETRARE E MATANĖ DETIT
E enjtė, 16 janar 2014 - 04:57
(Nė 200-vjetorin e lindjes sė De Radės) Sivjet mbushen plot 200 vjet qėkur lindi kolosi i letėrsisė shqipe De Rada. Ai me veprimtarinė e tij letrare, politike, kulturore, etnografike, poetike e shkencore, qe dhe mbeti romantiku ynė i spikatur nė letėrsinė shqiptare. Pandaj mund tė themi li...
albaniapress.com/lajme/19412/DE-RADA--FIGURE-E-MADHE-LETRARE-E-MATANE-DETIT.html
REAGIMI PA FAKTE ĖSHTĖ HIPOKRIZI!
E enjtė, 28 nėntor 2013 - 13:23
REAGIM (Pėrkitazi me “reagimin” e “Balkan Muslim Society – Drita, Londėr) Nė numrin e shtatorit tė kėtij viti, gazeta “The Albanian” qė del nė Londėr botoi njė “reagim” tė Komunitetit Mysliman tė Ballkanit (!) tė ashtuquajtur “Drita”. Nė kuadrin e kėsaj shoqate qenkan disa hoxhallarė qė,...
albaniapress.com/lajme/19134/REAGIMI-PA-FAKTE--ESHTE-HIPOKRIZI.html
S’PO KUPTOJA ANGLISHT
E martė, 01 tetor 2013 - 18:32
.
albaniapress.com/lajme/18869/-SPO-KUPTOJA-ANGLISHT.html
MODA E KAPUĒAVE…
E dielė, 14 korrik 2013 - 23:07
Deri para Luftės sė Kosovės dhe para “demokracisė” sė Shqipėrisė londineze, edhe pse njerėzit magjistronin dhe doktoronin; kėto ngjarje pėrfundonin pa ndonjė publicitet tė madh. Mjaftonte qė njė komision i caktuar i fakultetit etj. tė jepte vendimin se ky apo ai kandidat ishte i denjė tė...
albaniapress.com/lajme/18591/MODA-E-KAPUCAVE….html
« E para
« Prapa
5
6
7
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi