Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 182 rezultate nga autori "Xhevat Bislimi"
"KOMBI" I JUGOKOSOVAREVE TE SOJIT HALIL MATOSHI
E shtunė, 21 maj 2016 - 04:22
Po degjoj, sepse nuk po dua t'ua shikoj surratin, nje debat te sponzorizuar nga qarqe antishqiptare. Nje grup jugokosovaresh (me nje a dy perjashtime!), nen "drejtimin" e Bugajskit, po bejne fushate dhe propagande te tipit jugoserb per "kombin" e ri "kosovar" te llojit te" kombeve" ("jugosllav", "my...
albaniapress.com/lajme/22289/-KOMBI--I-JUGOKOSOVAREVE-TE-SOJIT-HALIL-MATOSHI.html
NISMA PĖR KOSOVĖN PO SILLET SI STRUCI
E martė, 03 maj 2016 - 00:53
(Njeriu qenka i detyruar tė sqarohet gjithė jetėn!) Iniciativa NISMA pėr Kosovėn ishte rezultat i njė fraksioni tė PDK-sė. U themelua me qėllimin mė tė mirė pėr t’i kundėrshtuar politikat, qėndrimet dhe angazhimet-veprimet e dėmshme tė krerėve tė PDK-sė, qė nuk pysnin pėr programin, parimet, stat...
albaniapress.com/lajme/22239/NISMA-PER-KOSOVEN-PO-SILLET-SI-STRUCI.html
MBAHUNI BURRA!
E hėnė, 25 prill 2016 - 01:12
(Nuk ka gje me lehte se sa t'i mashtrosh ata qe duan te mashtrohen...) Prishja-thyerja me dashje dhe me paramendim e Opozites se Bashkuar dhe e opozitarizmit te bashkuar nga dy subjektet qe bene marreveshje per ta prishur marreveshjen per nje Opozite te Bashkuar dhe per t'i ardhur ne ndihme (me a...
albaniapress.com/lajme/22220/MBAHUNI-BURRA.html
E VERTETA PER KUFIJTE E JASHTEM TE KOSOVES
E dielė, 10 prill 2016 - 21:14
(Sipas shpjegimit dhe logjikes se fakteve qe di une...) Percaktimi i kufijve te jashtem te Kosoves (tash Republika e Kosoves) ka ngjallur debate, polemika dhe kunderthenie te papara ne shoqerine e Kosoves shqiptare si rrallehere me pare. Ndarja e shoqerise sone eshte thelluar sa s'ka me rreth kufir...
albaniapress.com/lajme/22194/E-VERTETA-PER-KUFIJTE-E-JASHTEM-TE-KOSOVES-.html
ZHVENDOSJA SPEKTAKOLARE E DALLIMEVE MIDIS POZITĖS DHE OPOZITĖS TE DALLIMET BRENDA OPOZITĖS
E enjtė, 31 mars 2016 - 01:57
(Ky eshte suksesi spektakolar-saltomortal i opozites!!) Dallimet-mosmarreveshjet midis opozites dhe pozites u thelluan si asnjehere me pare ne kete vend pas marreveshjeve te Brukselit dhe pas marreveshjes per vijen kufitare me Malin e Zi... E gjithe Kosova shqiptare, i gjithe kombi shqiptar dhe, ne...
albaniapress.com/lajme/22172/ZHVENDOSJA-SPEKTAKOLARE-E-DALLIMEVE-MIDIS-POZITES-DHE-OPOZITES-TE-DALLIMET-BRENDA-OPOZITES.html
PROPAGANDA E SOJIT TĖ SURROJVE ME KOMANDANTĖT E IMAGJINUAR KUNDĖR LUFTĖS SĖ UĒK-SĖ DHE KOMBIT SHQIPTAR PĖR ĒLIRIMIN E KOSOVĖS
E martė, 15 mars 2016 - 01:07
Ka dy javė qė KTV-ja dhe "Koha Ditore" e surrojve dhe e sojit tė tyre me tė kaluar jugokosovare dhe kolaboracioniste i kanė (ri)ndezur motorat dhe po bėjnė propagandė tė furishme kundėr luftės sė LPK-UĒK-sė dhe tė kombit shqiptar pėr ēlirimin e Kosovės!! Ringjallja e kėsaj propagande tė shėmtuar kun...
albaniapress.com/lajme/22130/PROPAGANDA-E-SOJIT-TE-SURROJVE-ME-KOMANDANTET-E-IMAGJINUAR-KUNDER-LUFTES-SE-UCK-SE-DHE-KOMBIT-SHQIPTAR-PER-CLIRIMIN-E-KOSOVES.html
GJENDJA NE KOSOVE DHE RRETH SAJ ESHTE SHUME ME SERIOZE SE Ē'PO KUPTOHET EDHE NGA POZITA
E enjtė, 10 mars 2016 - 13:15
(Askush nuk ka te drejte t’i tradhtoje dhe zhgenjeje strukturate-veprimtaret-anetaret tane dhe ata mijera qytetare qe i besuan bashkimit te opozites) Ne kushtet dhe rrethanat qe gjendet Republika e Kosoves, per fajin me shume te koalicionit qeverises, per fajin e nje projekti nderkombetar per ...
albaniapress.com/lajme/22124/GJENDJA-NE-KOSOVE-DHE-RRETH-SAJ-ESHTE-SHUME-ME-SERIOZE-SE-C-PO-KUPTOHET-EDHE-NGA-POZITA.html
REPUBLIKA E ISĖ HASHIMIT OSE E HASHIM ISĖS
E dielė, 06 mars 2016 - 14:34
Serbia ka ngritur kudo institucionet e saj dhe sa herĖ qĖ Edita e Hashim Rugovės qon pluhur dalin eksponentėt e regjimit tė Beogradit dhe thonė se "nuk ka fuqi qė i zhbėn institucionet serbe nė Kosovė"!! Kėshtu deklaroi edhe sot Gjuriēi i Serbisė nė Prishtinė, pas broēkullave tė Editės! Serbia pė...
albaniapress.com/lajme/22115/REPUBLIKA-E-ISE-HASHIMIT-OSE-E-HASHIM-ISES.html
KA FAJ KA
E premtė, 04 mars 2016 - 00:21
S'na ka faj Marreveshja e Rambujes per gjendjen-poziten e Republikes se Kosoves dhe per varesine e saj nga Serbia, po thone ca shqiptare e ca jugokosovare! Ka faj ka. Me ate marreveshje eshte projektuar statusi i Kosoves dhe multietniciteti-bosnizimi i Kosoves shqiptare! S'na ka faj UNMIK-EULEX-i, p...
albaniapress.com/lajme/22105/KA-FAJ-KA.html
KOMENTE TE DITES SE PAVARESISE SE KOSOVES
E premtė, 19 shkurt 2016 - 19:48
FESTĖ APO PROTESTĖ Ata qe ia nxine jetwn popullit shqiptar ne Kosove, ata qe ia vrane shpresen rinise shqiptare dhe e degdisen rrugeve te botes, ata qe 16 vite liri dhe besimin e popullit i perdoren per te grabitur, per te paēkitur e trafikuar pasurine, lirine dhe pavaresine e Kosoves dhe te popu...
albaniapress.com/lajme/22065/KOMENTE-TE-DITES-SE-PAVARESISE-SE--KOSOVES.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi