Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 60 rezultate nga autori "Dr. Koēo Danaj"
Danaj: Vucic pranon mbrojtjen raketore ruse kunder BE
E merkurė, 04 nėntor 2015 - 01:21
Tashme Vucic doli hapur. Hoqi edhe masken e fundit. Tashme para kujtdo qendron “Shesheli” i ri serb. Por me i armatosur se i pari. E para: Sepse Brukseli e perkedheli, e rifuti edhe ne Kosove duke i hapur edhe dyert e BE. E dyta: Sepse me 5 miliard euro armatime qe do marre nga Rusia, me ndertimin...
albaniapress.com/lajme/21715/Danaj--Vucic-pranon-mbrojtjen-raketore-ruse-kunder-BE.html
Shqipėria Natyrale
E merkurė, 25 dhjetor 2013 - 00:36
Analiza Qėllimi i saj, ėshtė evidentimi i fakteve, se shpallja e Shqipėrisė Natyrale qė lindi nė 28 Nėntor 1912, nuk drejtohet as kundėr paqes rajonale dhe as kundėr fqinjėve tė Shqipėrisė. Nė tė kundėrt, Shqipėria Natyrale, ėshtė njė ofertė pėr paqe, pėr stabilitet dhe mirėqenie tė tė gjithė po...
albaniapress.com/lajme/19286/Shqiperia-Natyrale.html
Danaj: Ora e " titisteve te rinj" eshte 1913, Ora e Shqiperise natyrale eshte 2013
E martė, 09 korrik 2013 - 04:48
Shqiperia natyrale eshte nje Nocion progresist, europeist. Ndersa bashkimi i shqiptareve eshte nje garanci per stabilitetin e vete Europes ku bejme pjese. Ne, mbeshtetesit e Listes per Shqiperi Natyrale, refuzojme te vetshperbehemi ne emer te parrullave boshe apo krahasimeve qe na serviren. Na thon...
albaniapress.com/lajme/18568/Danaj--Ora-e---titisteve-te-rinj--eshte-1913-Ora-e-Shqiperise-natyrale-eshte-2013.html
Danaj: Nuk do tė ketė “Shqipėri tė Madhe” por do tė ketė Shqipėri Natyrale
E martė, 18 qershor 2013 - 23:22
Kjo pėrgjigje nuk synon vetėm kryeministrin e Kosovės, Hashim Thaci,qė u shpreh pa ja kėrkuar kush se nuk do tė ketė “Shqipėri tė Madhe” nė njė gazetė vieneze. Kjo pėrgjigje synon tė gjithė ata politikanė shqiptarė dhe tė huaj tė cilėt, ose pėr hir tė pushtetit ose pėr hir tė shovinizmit, ose pėr hi...
albaniapress.com/lajme/18478/Danaj--Nuk-do-te-kete-Shqiperi-te-Madhe-por-do-te-kete-Shqiperi-Natyrale.html
Shqipėria Natyrale ėshtė kyēi i paqes dhe stabilitetit nė Ballkan
E merkurė, 19 dhjetor 2012 - 23:43
Referati Mbajtur ne Konferencen nderkombetare te organizuar nga Universiteti i Izmirit Dokuz Eylul me teme: Mbi bashkeekzistencen dhe stabilitetin e paqes ne Ballkan Kjo trajtesė disa ditė pas 100 vjetorit tė Pavarsisė sė Shqipėrisė Natyrale, i drejtohet, politikės dhe opinionit public turk,...
albaniapress.com/lajme/17461/Shqiperia-Natyrale-eshte-kyci-i--paqes-dhe-stabilitetit--ne-Ballkan.html
Shqipėria natyrale ėshtė kyci i stabilitetit tė Ballkanit
E hėnė, 10 dhjetor 2012 - 18:22
Tashmė, herezia nuk ekziston mė. Tashmė, “tabutė” kanė vdekur, tashmė bashkimi i shqiptarėve nuk ėshtė thjesht njė aspiratė vetėm pėr Preambulėn e Kushtetutės. Tashmė Shqipėria nė kufijtė e saj natyrale ėshtė njė problem i shtruar pėr zgjidhje. Politikanė tė lartė qė nga kryeministri deri tek kryeta...
albaniapress.com/lajme/17412/Shqiperia-natyrale-eshte-kyci--i-stabilitetit-te-Ballkanit.html
Kėrkesė pėr anullimin e Konferencės sė Londrės sė vitit 1913
E shtunė, 11 shkurt 2012 - 02:22
Variantin e papėrpunuar te materialit, qe i eshte derguar 6 ministrave te jashtem qe organizuan mbledhjen kolonialiste te Londres. Materialin e plote prej 20 faqesh, do tua veme ne dispozicion mbas disa javesh...
albaniapress.com/lajme/15824/Kerkese-per-anullimin-e-Konferences-se-Londres-se-vitit-1913.html
Danaj: Historia korigjohet, pastaj rishkruhet
E merkurė, 21 dhjetor 2011 - 22:02
Ne nje deklarate per media, kryetari i Listes per Shqiperi natyrale ka folur rreth tezave dhe ideve mbi nevojen e rishkrimit te historise te perseritura disa here nga politikane te larte shqiptare ne Tirane, Prishtine dhe Shkup. Sipas danaj, rishkruarja e historise brenda shqiptare eshte e nevojs...
albaniapress.com/lajme/15451/Danaj--Historia-korigjohet-pastaj-rishkruhet.html
Platform for Natural Albania
E merkurė, 14 dhjetor 2011 - 02:11
The Platform for Natural Albania is compiled in harmony with the new regional/international reality and the new reality of the Albanian nation; the latter is living in two and a half states - Albania, Kosovo, Macedonia and in the form of national minorities in Montenegro and Serbia. The Platform ...
albaniapress.com/lajme/15394/Platform-for-Natural-Albania.html
Idetė - KURBANI i politikanėve
E premtė, 18 nėntor 2011 - 23:26
Eshte e trishtueshme, por eshte e vertete. Ne gjithe hapsiren e kombit shqiptar, mungojne idete e zhvillimit. Ato jane bere KURBAN i politikaneve shqiptare ne Tirane, Prishtine, Shkup etj. I interesave te tyre apo te atyre qe ata i quajne parti, e qe ne thelb jane grupe perkrahesish apo tifozesh. ...
albaniapress.com/lajme/15248/Idete---KURBANI--i-politikaneve.html
« E para
« Prapa
3
4
5
6
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi