Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Masakra juridike
Publikuar më 17 nėntor, 2017 nė orėn 19:44 ( ) Opinion |
Rrit madhësinë e shkronjave
Sot, mė 17 nėntor, nė Prishtinė ndodhi njė masakėr juridike, qė fyen rėndė drejtėsinė, qė fyen rėndė mendjen e shėndoshė, qė fyen rėndė Kosovėn.
Viktima tė kėsaj masakre juridike janė Adea Batusha, Frashėr Krasniqi, Egzon Haliti dhe Atdhe Arifi.

Kėtyre tė rinjėve me moshė, tė rinjėve me ide dhe tė rinjėve me emrat e tyre plot kuptim e bukuri kombėtare, dėnimin ua shqiptoi Gjykata Themelore e Prishtinės, por e pėrdorur si gjykatė private prej dy blloqeve politike, qė tani e sa vite e kanė bėrė Kosovėn shtet privat!

Gjykata themelore e Prishtinės ua shqiptoi dėnimin Adeas, Frashėrit, Egzonit dhe Atdheut dy dytė para balotazhit dhe ua shqiptoi dy ditė para kėtyre zgjedhjeve komunale me shpresė se ashtu do tė mund tė ndikojė rrėnueshėm nė zgjedhjen, tė paraparė tė sigurtė, tė Shpend Ahmetit kryetar i kryeqytetit tė Kosovės-Prishtinės.
Gjykata themelore e Prishtinės ua shqiptoi dėnimin Adeas, Frashėrit, Egzonit dhe Atdheut pėr “veprėn penale” me asnjė dėshmi tė dėshmuar: pėr terrorizėm!

Pronarėt e shtetit privat tė Kosovės e mėsuan Gjykatėn Themelore tė Prishtinės, qė thyrjen e njė tulle e gjysmė dhe katėr gjysmėdritareve tė Kuvendit tė Kosovės, t’i quajė terrorizėm me shpresė se ashtu, me kėtė marrėzi politike dhe politikologjike, nė tė vėrtetė fashiste, do t’i rėndojė tmerrshėm tė pėrzgjedhurit e urrejtjes sė tyre politike - Adean, Frashėrin, Egzonin dhe Atdheun, e pėrmes tyre Lėvizjen Vetėvendosje, e cila me idetė e saj, me programin e saj politik e social, me adhurimin e gėzuar nė radhėt e rinisė shqipėtare, po i shqetėson pamatshėm.

Besoj se populli shqiptar nuk do tė pajtohet me kėtė Gjykim qė fryen drejtėsinė, mendjen e shėndoshė dhe Kosovėn, prandaj edhe do tė ēohet kundėr tij siē u qua edhe kundėr dėnimit me vdekje qė burgu i Prizrenit i shqiptoi Astrit Deharit.

Besoj se populli shqiptar, viktimat e kėsaj masakre tė sotme juridiko-politike, tė kurdisur prej dy blloqeve politike, do t’i shpallė, sė bashku me Astrit Deharin, heronj tė Kosovės nesėr.

Rexhep QOSJA

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 46 vizitorë
Lexuar: 165 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Substanca e antidiplomacisė sė ditmirėve
E dielė, 14 janar 2018 - 16:19
Barometri diplomatik *** Ditėmirėt e Shqipėrisė nė OKB, sė bashku me Serbinė, me Rusinė, me Kinėn dhe me Korenė Veriore dy herė, mė 2015 dhe mė 2017 vo...
Pėshtjellimi i diellit, lotėt e qiellit dhe k...
E dielė, 14 janar 2018 - 16:17
Rrezatimin e diellit gjithmonė tokat shqiptare e kanė priturė pėr faktin se na ka sjellė ngrohtėsinė fizike dhe atė shpirtėrore. Ky rrezatim na ka mbajturė...
Si t’a lexojmė heshtjen eTiranės kur kleri d...
E shtunė, 13 janar 2018 - 02:03
Kam shkruar dy shkrime kohė mė parė me titull: Tiranė mjaft mė me politikė antiKosovė. Mirėpo deklarimi i priftit malazez nė Kishėn ortodokse tė Vrrakės ...
Leter ALBINIT
E premtė, 12 janar 2018 - 04:21
i nderuar, zoti Albin Kurti! Doemos do habiteni qė po merrni kėtė letėr nga njė i panjohur. Unė, quhem Pandeli Liko Zaka. Jam nga fshati Metaj, njė fs...
FASHIZĖM KULMOR ANTISHQIPTAR I BE!
E enjtė, 11 janar 2018 - 05:59
Vėzhgues tė paanshėm dhe tė vėmendshėm tė sjelljeve e vetėsjelljeve kryeneēe antishqiptare tė BE-sė dhe aleatėve tė Serbisė, po e shohin, tashmė, lakuriq, ...
më shumë nga - Opinion »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi