Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 

Ç'ka është RSS furnizuesi?
• RSS furnizuesi është një formë për marrjen e rregullt të informacioneve (lajmeve) në një web-faqe, ku secili përdorues ka të drejtë ta përdorë/marrë atë informacion pa marrë parasysh se a është zhvillues i web-aplikacioneve (web programmer) apo përdorues i thjeshtë.
• Për më shumë detaje rreth RSS kliko këtu
.

Ndėrtimi i njė RSS furnizuesi?
• Egzistojnė dy lloje tė furnizuesve, ato janė RSS dhe ATOM. Ndėrtimi i tyre ėshtė relativisht i njejtė por qė RSS 2.0 (apo më i vjetër) ėshtė paksa mė i thjeshtė. Kliko kėtu pėr tė mėsuar mė shumė rreth ndėrtimit tė RSS furnizuesve.
Kategoria URL direkte
My Yahoo iGoogle
Lajme http://www.albaniapress.com/rss/1/Lajme
Shtoje tek My Yahoo!
Opinion http://www.albaniapress.com/rss/2/Opinion
Shtoje tek My Yahoo!
Intervista http://www.albaniapress.com/rss/3/Intervista
Shtoje tek My Yahoo!
Histori http://www.albaniapress.com/rss/4/Histori
Shtoje tek My Yahoo!
Kulturė http://www.albaniapress.com/rss/5/Kulture
Shtoje tek My Yahoo!
Tė ndryshme http://www.albaniapress.com/rss/6/Te_ndryshme
Shtoje tek My Yahoo!
English http://www.albaniapress.com/rss/8/English
Shtoje tek My Yahoo!
Rajon http://www.albaniapress.com/rss/9/Rajon
Shtoje tek My Yahoo!
Botė http://www.albaniapress.com/rss/10/Bote
Shtoje tek My Yahoo!
Ekonomi http://www.albaniapress.com/rss/11/Ekonomi
Shtoje tek My Yahoo!
Teknologji http://www.albaniapress.com/rss/12/Teknologji
Shtoje tek My Yahoo!
Sport http://www.albaniapress.com/rss/13/Sport
Shtoje tek My Yahoo!
Fotolajm
Gjergj Kastrioti - SKENDERBEU
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 Prishtinė
19°C 
Lagështia: 86% 
Erërat: 7km/h

 Tiranė
10°C 
Lagështia: 87% 
Erërat: 0km/h

 Shkup
18°C 
Lagështia: 94% 
Erërat: 0km/h
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi